post

Początki UKS Czarni Żagań Woman

UKS Czarni Żagań Women, zespół kobiet który mecze rozgrywa w 3 lidze lubuskiej, zadebiutowały w tych rozgrywkach w sezonie 2019/2020.

Założycielami i pomysłodawcami byli Krystian Chruścicki oraz Marcin Szymański, którzy z uporem maniaka dążyli do założenia zespołu Kobiecego.

– Nikt nic nie podał nam na tacy wszytko robiliśmy sami nie jednokrotnie szyderczo drwiono z nas i naszego pomysłu – opowiada Marcin Szymański.

Prawda jest okrutna ale tak jest zawsze, że ojców sukcesu jest wielu ale porażka jest sierotą i tak w krótkich słowach można opisać parę miesięcy naszej pracy. Pierwsze spotkanie odbyło się w klubie, pierwsza informacja powstała na Facebooku i tak zaczęła się historia tworzenia zespołu! Mówimy historia, bo już ją piszemy. Za nami pierwszy trening! Pierwszy mecz kontrolny! Pierwszy oficjalny sparing!

W listopadzie 2019 mieliśmy 12 chętnych dziewczyn w różnym wieku dziś mamy około 25 w zespole seniorek a ponadto około 5 w grupach młodzieżowych UKS Czarni Żagań. Ale to dopiero początek bo docelowo chcemy stworzyć szkolenie co najmniej 2 grup do 10 lat i do 14 lat.

Wiemy, że ciągle jesteśmy w fazie prac i organizacji zespołu ale przy pomocy zarządu MKS Czarni Żagań oraz Urzędu Miasta a także LZPN możemy zdecydowanie dużo więcej zrobić niż dotychczas i nakłonić rodziców do zapisywania płci pięknej na treningi i wspierania ich w tej pasji!!!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek na treningi odbywające się na boisku w Żaganiu. Prowadzi je trener Wojciech Martyniak

Z pozdrowieniami

Krystian Chruścicki i Marcin Szymański