post

18-06-2008 Czarni Żagań – Polonia Świdnica 2:1

W 2008 roku Czarni wywalczyli historyczny awans do zreformowanej II ligi. Dokonali tego po dwumeczu z faworyzowaną Polonią Świdnica. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji przygotowanej przez TVP 3 z tego meczu.

Po wygranej w meczu wyjazdowym 3:2 w Świdnicy, Czarni musieli zagrać uważnie w obronie i poprawnie w ataku. Udało się wypełnić plan i Nasza drużyna pokonała Polonię 2:1. Bramki dla Czarnych strzelali z rzutów karnych: Marcin Jankowski w 12 minucie oraz Tomasz Urban 89 minucie. Dla Świdniczan bramkę strzelił w 61 minucie.

Wtedy też padł rekord frekwencji na żagańskim stadionie. Mecz oglądało ok 4000 kibiców.

Czarni grali w składzie:
Łukasz Bieleszczuk, Daniel Witczak, Przemysław Kowalski, Paweł Glanc, Mariusz Wysoczan, Zbigniew Mastalerz ŻK (od 71 min. Adrian Stefański), Krzysztof Fiedorowicz (od 82 min. Adam Chyliński), Marcin Dziopa, Wojciech Glanc (od 84 min. Karol Oczkowski), Tomasz Urban, Marcin Jankowski

Poniżej relacja z meczu przygotowana przez TVP3. Zapraszamy do obejrzenia i przypomnienia sobie tych wspaniałych momentów.

Relacja z meczu Czarni Żagań – Polonia Świdnica 19.06.2008 r.