post

(Puchar Polski) MKS Czarni Żagań 1957 – Tęcza Krosno Odrzańskie 2:2 k. 4:3

Nasza drużyna wyeliminowała Tęczę Krosno Odrzańskie w 1/8 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Po regulaminowym czasie gry było 1:1. Bramkę dla naszych w 4 minucie meczu zdobył nieceniony “Kaczor” Zbyszek Mastalerz. W ostatniej akcji pierwszej połowy wyrównali goście. Takim wynikiem zakończyła się też druga połowa.

W dogrywce widać było efekt długiej przerwy w grze obu zespołów, braki kondycyjne. Warto zaznaczyć, że Czarni od 75 minuty grali w dziesięciu po drugiej żółtej kartce, w efekcie czerwonej dla “Kika” Wojtka Martyniaka.

Na początku dogrywki goście strzelili gola na 1:2 i wydawało się że nasza zmęczona już drużyna nie da rady wyrównać. Jednak ostatnia akcja dogrywki okazała się dla nas szczęśliwa, wtedy to po “wypluciu” piłki przez bardzo dobrze dysponowanego bramkarza gości bramkę zdobył “Alban” Tomek Urban.

Doszło więc do rzutów karnych. Tutaj trzeba podkreślić świetną postawę naszego nowego bramkarza Łukasza Jeżaka, który obronił dwa rzuty karne. U nas przestrzelił jedynie Wojtek Wypych (bramkarz gości nie obronił tego rzutu). Karne wykorzystali natomiast: Janusz Szkarapat, Krystian Chruścicki, Oktawian Horodyski, Tomasz Urban. Nasi wygrali po rzutach karnych 4:3. Jutro losowanie 1/4 finału, a w środę mecz. Będziemy informować o wynikach losowania.

Czarni grali w składzie:

12. Łukasz Kulik (46′ 1. Łukasz Jeżak), 2. Oktawian Horodyski, 18. Janusz Szkarapat, 16. Daniel Witczak (46′ 3. Wojciech Martyniak), 4. Łukasz Kowalski (46′ 15. Tomasz Jakubas), 5 Krystian Chruścicki, 6. Dariusz Dziewiątak (46′ 13. Dariusz Łojko), 11. Wojciech Glanc (36′ 10. Maciej Skiba), 8. Zbigniew Mastalerz (55′ 14. Kacper Kuleczka), 7. Wojciech Wypych, 9. Tomasz Urban