post

(IV liga) MKS Czarni Żagań 1957 – Stal Sulęcin 4:0 (1:0)

Wczoraj, w sobotę 1 sierpnia 2020, drużyna MKS Czarni Żagań 1957 podejmowała na własnym boisku zespół Stali Sulęcin. Był to pierwszy mecz na stadionie przy ul. Karpińskiego naszej drużyny w tym sezonie. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja na trybunach. Wielu kibicom wróciły wspomnienia z przeszłości, gdy Czarni rozgrywali mecze właśnie „na dołku”. Było słychać pochlebne opinie o powrocie na stadion przy ul. Karpińskiego.

W tym miejscu dziękujemy wszystkim zawodnikom i trenerowi za wspaniałą grę, włożony wysiłek i rewelacyjny wynik. Dziękujemy również kierownikowi drużyny oraz opiece medycznej, a także wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie obiektu do rozgrywek ligowych, władzom miasta Żagań, sponsorom, partnerom klubowym oraz kibicom i sympatykom klubu za wsparcie i doping.

Przed meczem miała miejsce ceremonia przekazania piłek. W imieniu prezesa lubuskiego OPZN Roberta Skowrona, piłki dla klubu przekazał dyrektor żagańskiego podokręgu Dariusz Jakubas.

Przed pierwszym gwizdkiem wszyscy uczcili minutą ciszy pamięć o bohaterskich Powstańcach Warszawskich.

Mecz był ciekawy, szanse na pierwszą bramkę miały obie drużyny, jednak delikatną przewagę od początku miała nasza ekipa. Pierwszą bramkę zdobył w 18 minucie „Kaczor” Zbyszek Mastalerz, piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od obrońcy gości i wpadła do bramki. Wynikiem 1:0 skończyła się pierwsza połowa. Po przerwie widoczna stała się zdecydowana przewaga Czarnych. Już w 48 minucie bramkę na 2:0 zdobył Tomek Urban, zresztą później również popularny „Alban” podwyższył na 3:0. Ostatnią bramkę zdobył Wojtek Wypych. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Czarnych 4:0. Warto zauważyć, że już 3 bramki na swoim koncie ma Tomek Urban, oby tak dalej.

Po meczu wybrano najlepszych piłkarzy obu ekip. W MKS Czarni Żagań 1957 tytuł najlepszego piłkarza otrzymał „Chosik” Krystian Chruścicki. W drużynie gości uhonorowany został bramkarz Filip Kowalew.

Po dwóch kolejkach mamy na koncie 6 punktów i przewodzimy, razem z trzema innymi drużynami, w tabeli lubuskiej IV ligi.

Teraz naszą ekipę czeka przerwa, w następnej kolejce pauzujemy. Natomiast 15 sierpnia jedziemy do Krosna Odrzańskiego na mecz z tamtejszą Tęczą.

Bramki: 18′ Z. Mastalerz, 46′, 73′ T. Urban, 78′ W. Wypych

Żółte kartki: Ł. Kowalski, K. Kuleczka, O. Horodyski