post

Podsumowanie rundy jesiennej

Runda jesienna dobiegła końca…

Po ostatnim ciężkim sezonie do rozgrywek Jako IV ligi przystąpiliśmy zmobilizowani i pełni nadziei na lepszy wynik w sezonie 2021/2022.
Pierwsze kolejki to okazałe zwycięstwa na własnym stadionie (z wyjątkiem szalonego meczu z Odrą Nietków), które cieszyły naszych kibiców. Z kolei w meczach wyjazdowych udało się wywieźć komplet punktów ze Starego Kurowa czy z Iłowej, gdzie w derbach powiatu żagańskiego pokonaliśmy tamtejszy Piast 1-0. Duży wkład w zdobyte punkty miały bramki Błażeja Strugaru, który uzbierał ich aż 16, co zapewniło mu koronę króla strzelców rundy. Remis z naszym lokalnym rywalem Promieniem Żary był ostatnim meczem gdzie mogliśmy skorzystać z całej naszej kadry. Kolejne cztery mecze to niestety same porażki (w tym mecz oddany walkowerem ze Spójnią). Z tych porażek można jednak wyciągnąć pozytywne wnioski. Nasi juniorzy młodsi, którzy w większości stawiali pierwsze kroki w seniorskiej piłce i zastąpili piłkarzy pierwszego składu pokazali się z bardzo dobrej strony. Mamy zespół stworzony z doświadczonych jak i ze sporo młodszych zawodników. Doświadczenie i młodość wspierane przez spokój który daje nam bramkarz wraz z dobrym warsztatem trenerskim naszego trenera Artura Sobczyka pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość. Wierzymy, że w przyszłej rundzie bez przeciwności losu pokażemy nasze prawdziwe oblicze.

Dziękujemy naszym sponsorom oraz kibicom za wspieranie nas na własnych trybunach jak i na meczach wyjazdowych.

Teraz czeka nas krótka przerwa, po której wracamy do ciężkich treningów. W styczniu oraz lutym widzimy się na sparingach, a od marca walczymy o kolejne punkty w IV lidze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *